Doskonałe wyniki naszych maturzystów!

W dniu 28 czerwca 2013 r. Okręgowa Komisja Edukacyjna w Krakowie podała wyniki tegorocznych matur. Można powiedzieć, że tradycyjnie już uczniowie szkół Powiatu Wadowickiego okazali się najlepsi w Województwie Małopolskim uzyskując zdawalność w wysokości 89 % (na 1381 zdających).
Zdawalność matury w poszczególnych rodzajach szkół Powiatu Wadowickiego kształtowała się następująco:
– w Liceach Ogólnokształcących – 95 % (powiat krakowski- 88%, miasto Kraków 92%)
– w Liceach Profilowanych – 96 % (powiat krakowski- 70 %, miasto Kraków 67 %),
– w Technikach – 85 % (powiat krakowski- 62 %, miasto Kraków 76 %),
– w Liceach Uzupełniających – 29 % (powiat krakowski- 34 %, miasto Kraków 50 %).

Wszyscy z przystępujących do matury zdali w LO w Andrychowie, w I LO w Wadowicach oraz w III LO w Wadowicach– 100 %.
W Technikach najwięcej osób zadało maturę w Technikum Nr 2 w Wadowicach – 93 %.
Zarząd Powiatu tą drogą pragnie pogratulować uczniom i nauczycielom tak wspaniałych wyników i wyraża przekonanie, że wiedza zdobyta w naszych szkołach będzie im służyć w dalszym życiu. Ponadto należy mieć nadzieję, że wyniki te zachęca młodych ludzi do zainteresowania się ofertą edukacyjną przygotowaną przez szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wadowicki.

Tabela: Ogólne wyniki zdawalności oraz średnie wyniki z wybranych przedmiotów w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Wadowickiego.