Przekazanie samochodu strażackiego

Strażacy ochotnicy z Radoczy mają powody do radości. W dniu 19 maja br. odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie jednostce OSP w Radoczy ciężkiego pojazdu strażackiego.
W uroczystości wzięli udział między innymi Starosta Wadowicki Jacek Jończyk i Przewodniczący Rady Powiatu w Wadowicach Józef Łasak.  To ważne dla lokalnej społeczności wydarzenie rozpoczęła msza święta  odprawiona przez ks. proboszcza  Henryka Młynarczyka. Dalsza część obchodów odbyła się przy remizie, gdzie władze Gminy Tomice oficjalnie przekazały druhom z Radoczy dokumenty nowego wozu bojowego. W podziękowaniu strażacy wręczyli pamiątkowe statuetki osobom, które przyczyniły się do nabycia samochodu. Z okazji niedawno obchodzonego Dnia Strażaka, najbardziej wyróżniający się druhowie uhonorowani zostali okolicznościowymi medalami. Uroczystości zakończyły występy Orkiestry Dętej OSP z Łączan oraz zespołu ludowego KGW z Radoczy.