Polityka międzynarodowa w regionalnym wydaniu

Przybliżenie obywatelom polskiej polityki zagranicznej oraz wzmocnienie współpracy pomiędzy MSZ a samorządem i organizacjami pozarządowymi to główne zadania stojące przed nowo powstałą siecią Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej (RODM).
Jak informuje podsekretarz stanu w MSZ Jerzy Pomianowski – RODM z jednej strony są kontynuacją pracy Regionalnych Centrów Informacji Europejskiej, ale mają też nowe ambicje i zadania. Będą między innymi gromadzić informacje na temat wydarzeń międzynarodowych w regionie, a także wspierać inicjatywy samorządów w tym zakresie.
Ważnym zadaniem sieci RODM będzie też informowanie i edukowanie mieszkańców regionu w sprawach dotyczących Unii Europejskiej i członkostwa Polski w strukturach unijnych. Ośrodki będą udostępniać publikacje i opracowania dotyczące polskiej dyplomacji, a pracujący w nich konsultanci udzielać informacji na tematy związane z polską polityką zagraniczną.
Organizacją prowadzącą RODM na terenie województwa małopolskiego jest Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP z Krakowa.
Adres:
Przemysław Dziewitek