Premier wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP

Premier Mateusz Morawiecki wprowadził na terenie całego kraju stopień alarmowy, dotyczący bezpieczeństwa teleinformatycznego, BRAVO-CRP – drugi stopień w czterostopniowej skali. Obowiązuje on od czwartku, 23 maja od godz. 22.00 i potrwa do poniedziałku, 27 maja do godz. 16.00. Wprowadzenie stopnia alarmowego BRAVO-CRP ma związek z wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Jak wyjaśnia Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą  monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Starostwo Powiatowe w Wadowicach przystąpiło już do realizacji przedsięwzięć związanych z wprowadzeniem ww. stopnia alarmowego na terenie całego powiatu.