Pozytywne wrażenia

Radni powiatowi, którzy skorzystali z zaproszenia Starosty Jacka Jończyka mieli okazję zwiedzić 22 lutego 2013 r. odnowiony Pawilon „C” Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach oraz zapoznać się z najnowszymi planami wadowickiej lecznicy.
Radni wraz ze Starostą i członkiem Zarządu Powiatu – Ireneuszem Cholewą w towarzystwie Zastępcy Dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej ds. Technicznych – Witolda Ponikło rozpoczęli wizytę od zwiedzenia IV piętra Pawilonu „C”, w którym na przełomie lutego i marca zostaną otwarte oddziały: położniczy, neonatologiczny oraz blok porodowy. Zobaczyli też niższe piętra, na których znajdują się oddziały: ginekologiczny, chirurgii wraz z pododdziałem chirurgii urazowej oraz anestezjologii i intensywnej terapii.
Po obejrzeniu odnowionego Pawilonu „C” był czas na rozmowy i wymianę spostrzeżeń. Podczas spotkania w sali konferencyjnej ZZOZ-u Starosta podkreślił, że celem wizyty było pokazanie, na co zostały przeznaczone środki przekazane z budżetu Powiatu dla wadowickiej lecznicy. Poinformował także, że 4 marca  2013 r. – zgodnie z decyzją Zarządu Powiatu – rozpocznie się kontrola celowości wydatkowania tych środków.
W. Ponikło poinformował, że pomimo wielu prowadzonych w placówce prac, utrudniających pobyt w szpitalu, w ostatnim okresie nie odnotowano żadnych skarg na aktualne warunki pobytu. Wyraził również swoje uznanie dla pracowników ZZOZ-u, którzy we właściwy sposób potrafią przekazać pacjentom informację o utrudnieniach.
Dyrekcja wadowickiej lecznicy nie ustaje w poszukiwaniach środków finansowych. Skierowano już m.in. pismo do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawierające prośbę o zakup sprzętu dla wadowickiej lecznicy. Planowane jest wystąpienie do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o wsparcie planowanej modernizacji wind.  Również, o ile będzie taka możliwość, ZZOZ będzie występować o środki MRPO na termomodernizację Pawilonu „C”. W. Ponikło wyjaśnił radnym, że sprzęt posiadany przez Szpital można ocenić jako „bardzo dobry sprzęt średniej klasy”.
Przypomnijmy, że Pawilon „C” został wyremontowany w ramach projektu „Rewitalizacja i poprawa standardu usług medycznych ZZOZ w Wadowicach przez wykończenie nowego pawilonu i dostosowanie istniejącego do wymogów prawa” realizowanego przy udziale środków MRPO.