Finał Rejonowy dla Chrzanowa

Zwycięstwem uczennic I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie zakończył się Finał Rejonowy Licealiady w koszykówce dziewcząt, rozegrany 22 lutego 2013 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Gospodynie – Mistrzynie Powiatu Wadowickiego zajęły 3 miejsce.

W zawodach wzięły udziały szkoły, które okazały się najlepsze w powiatach: chrzanowskim (I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie), olkuskim (IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu), oświęcimskim (Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach) oraz wadowickim (Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej). Rywalizacja odbyła się w systemie pucharowym.
Zawody rozpoczął pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu uczniów ZSiPO Kingi Madej  i Macieja Zamysłowskiego, którzy wykonali sambę, rumbę i cha-chę oraz pokaz zespołu „Estyma” z Ogniska Pracy Pozaszkolnej kierowaną przez panią Monikę Estal.
Na zakończenie zawodów dyplomy dla wszystkich szkół wręczyli p.o. kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu – Alina Wolas oraz Dyrektor ZSiPO – Piotr Janusiewicz. Wyróżniono również najlepsze zawodniczki poszczególnych drużyn; zostały nimi: Natalia Sitarz – jednocześnie MVP zawodów (I LO Chrzanów), Klaudia Gawęda (PZSME Kęty), Anna Targosz (ZSiPO Kalwaria Zebrzydowska) oraz Klaudia Kula (IV LO Olkusz).
Zawody zostały zorganizowane w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.