Podziękowania dla pracowników socjalnych

Dom Pomocy Społecznej w Izdebniku był gospodarzem tegorocznych, zorganizowanych 19 listopada, powiatowych obchodów Dnia Pracownika Socjalnego. W uroczystości wzięli udział m.in. starosta Eugeniusz Kurdas oraz wicestarosta Beata Smolec. Oprawę artystyczną wydarzenia przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Izdebniku.
– Służba, którą Państwo pełnicie wymaga nie tylko wielkiej wiedzy, ale i ogromnych pokładów empatii. Dziękujemy za to, że każdego dnia dokładacie starań, aby osobom potrzebującym szczególnej troski zapewnić godne i spokojne życie – to słowa zawarte w jednym z listów gratulacyjnych, które wraz z wiązankami kwiatów otrzymali zaproszeni dyrektorzy placówek pomocy społecznej z terenu naszego powiatu oraz zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej z Bulowic oraz Zatora.
Przypomnijmy, iż Dzień Pracownika Socjalnego, przypadający na 21 listopada, upamiętnia spotkanie w 1989 r. w Charzykowach, podczas którego ówcześni ministrowie wraz z pracownikami pomocy społecznej wyznaczyli nowe kierunki rozwoju tej dziedziny.