Ofiarowali swoją słabość

Już po raz ósmy Specjalny Ośrodek Szkolono-Wychowawczy w Kaczynie zorganizował Ogólnopolski Rajd „Z Tobą na Groń”. Patronat nad imprezą, zorganizowaną w dniu 19 września 2012 r. objął Zarząd Powiatu w Wadowicach. W tegorocznej edycji rajdu udział wzięło 242 niepełnosprawnych i 143 pełnosprawnych uczestników z 17 placówek.
Zebranych powitała Dyrektor Ośrodka Specjalny Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaczynie Józefa Karkoszka-Warchał. W imieniu Zarządu Powiatu głos zabrała Kierownik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Jolanta Król. Podziękowała organizatorom za włożony trud, a uczestnikom życzyła wielu wrażeń krajoznawczych oraz duchowych. Głównym zamysłem organizatorów jest złożenie hołdu i ofiarowanie własnej słabości  przez osoby niepełnosprawne Janowi Pawłowi II oraz integracja z młodzieżą.
Licznie zgromadzeni uczestnicy rajdu wyruszyli na Groń z Rzyk Jagódek, a po dotarciu do celu wzięli udział we mszy św. i wspólnie biesiadowali przy Sanktuarium na Groniu Jana Pawła II.
VIII Ogólnopolski Rajd „Z Tobą na Groń” został dofinansowany ze środków Zarządu Powiatu w Wadowicach.