O bohaterach II wojny światowej

Pragnąc upamiętnić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej małopolski Ochotniczy Hufiec Pracy zorganizował wojewódzki konkurs fotograficzny pt. „Bohaterowie II wojny światowej”. Prace przygotowało 26 osób.

Już trzeci rok z rzędu Małopolska Wojewódzka Komenda OHP oraz 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach organizują konkursy fotograficzne, które poświęcone są ważnym wydarzeniom z historii naszego kraju. Młodzież małopolskich jednostek opiekuńczo-wychowawczych OHP brała udział w konkursach: „Jestem Patriotą”, „Polska Niepodległa – Drogi do wolności” i tegorocznym pt. „Bohaterowie II wojny światowej”. Dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie pogłębiają wiedzę historyczną, poznają sylwetki bohaterów, rozwijają zainteresowania i uzdolnienia w dziedzinie fotografii.

17 października komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych w tegorocznej edycji wydarzenia. Głównymi kryteriami, jakie brano pod uwagę przy werdykcie były: wartości artystyczne, oryginalność oraz zgodność prac z tematem konkursu. Komisja przyznała trzy miejsca i dwa wyróżnienia. Otrzymali je:
I miejsce – Maciej Gabryś 6-18 HP Kęty za „Pamiętaj o bohaterach”
II miejsce – Patrycja Jurczyńska 6-1 OSiW Nowy Sącz za „Partyzantom Ziemi Sądeckiej”
III miejsce – Angelika Czopek 6-32 HP Limanowa za „Bóg Honor Ojczyzna”
Wyróżnienia:
Karolina Byrska – 6-11 HP Wadowice za „Bohater dwóch narodów”
Krzysztof Skrzeczek – 6-10 HP Myślenice za „Konny Patrol”.

Nagrody laureatom fotograficznych zmagań wręczono 26 października podczas IV Przeglądu Pieśni Patriotycznej Uczestników OHP Województwa Małopolskiego, zorganizowanego w Skomielnej Białej. Upominki ufundowała Małopolska Wojewódzka Komenda OHP oraz Starostwo Powiatowe w Wadowicach. (opr. na podstawie informacji Jolanty Zacny, zdjęcie: Aneta Wójcik)