Najlepsze koszykarki wyłonione

Uczennice Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej zdobyły Mistrzostwo Powiatu Wadowickiego w koszykówce dziewcząt, zwyciężając w powiatowym finale licealiady, rozegranym 24 stycznia 2014 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Wadowity w Wadowicach.
Zawody rozegrano systemem pucharowym. Zawodniczki z Kalwarii Zebrzydowskiej będą reprezentować Powiat Wadowicki w zawodach rejonowych, w których zmierzą się z mistrzyniami z powiatów chrzanowskiego, olkuskiego i oświęcimskiego. Zwycięzca tego turnieju awansuje do finału wojewódzkiego.
Wszystkie zespoły otrzymały z rąk Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Rady Powiatu w Wadowicach – Marka Cimera, Dyrektora I LO w Wadowicach – Janiny Turek oraz koordynatora ds. Sportu Szkolnego w Powiecie Wadowickim – Adama Kunowskiego pamiątkowe puchary i dyplomy, ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach. Zawody rozegrane zostały w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej wystąpił w składzie: Anna Targosz, Renata Wadowska, Gabriela Wróbel, Magdalena Małusecka, Anna Kosowska, Aleksandra Michalik, Angelika Zawiła, Joanna Nikiel, Magdalena Zemła, Natalia Mikołajczyk, Monika Kosińska, Martyna Glanowska, opiekun: Monika Estal.
Półfinały:
I LO Wadowice – ZS Nr 3 w Wadowicach 25:15 (2:4, 8:4, 6:2, 9:5)
ZS Nr 1 Andrychów – ZSiPO Kalwaria Zebrzydowska 21:25 (6:12, 11:4, 0:7, 4:2)
O III miejsce:
ZS Nr 3 Wadowice – ZS Nr 1 Andrychów 22:33 (2:14, 9:11, 8:2, 3:6)
Finał:
ZSiPO Kalwaria Zebrzydowska – I LO Wadowice 32:24 (4:4, 6:7, 10:8, 12:5)