Najlepsi koszykarze wyłonieni

Drużyny Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej wśród dziewczyn oraz Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. Stanisława Staszica w Wadowicach wśród chłopców zdobyły Mistrzostwo Powiatu Wadowickiego w koszykówce.
Zawody finałowe rozegrano w gościnnych progach Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. M. Wadowity w Wadowicach. W dniach 4 i 9 stycznia 2013 roku drużyny rywalizowały systemem pucharowym. Zwycięzcy będą reprezentować Powiat Wadowicki w finałach rejonowych. Finał rejonowy chłopców zostanie rozegrany w lutym w Wadowicach.
Mistrzynie z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej grały w składzie: Aleksandra Gurdek, Monika Kosińska, Anna Kosowska, Magdalena Małusecka, Martyna Mamcarczyk, Marta Mazur, Natalia Mikołajczyk, Maria Raczek, Anna Targosz, Renata Wadowska oraz Gabriela Wróbel.
Mistrzowie z ZS Nr 2 w Wadowicach grali w składzie: Tomasz Babrzymąka, Konrad Brusik, Przemysław Domasik, Paweł Jarkowski, Karol Kosiński, Karol Macięga, Hubert Soja, Michał Stopka, Patryk Zarzycki.

Finał Powiatowy Licealiady dziewcząt – 9.01.2013 r.
Półfinały
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wadowicach – Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie 32:27
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej – Zespół Szkół Nr 3 w Wadowicach 36:33
Mecz o III miejsce
Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie – Zespół Szkół Nr 3 w Wadowicach 41:27
Finał
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wadowicach 34:22

Finał Powiatowy Licealiady chłopców – 4.01.2013 r.
Półfinały
Zespół Szkół Nr 2 w Wadowicach – Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie 66:26
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wadowicach – Zespół Szkół w Kalwarii Zebrzydowskiej 48:23
Mecz o III miejsce