Małopolskie tężnie solankowe – trwa nabór wniosków

tężnia solankowa

Zarząd Województwa Małopolskiego kontynuuje realizacje zadania pn. „Małopolskie tężnie solankowe”, przeznaczając na ten cel 3 miliony złotych. Nabór wniosków trwa do 23 lutego br.

Do naboru będą mogły być składane wnioski, których realizacja zakończy się nie później niż 31 grudnia 2024 roku. Dofinansowanie uzyskane przez gminę lub powiat może być przeznaczone na wydatki inwestycyjne takie jak:
* instalacje, przyłącza, roboty budowlane oraz koszty niezbędne do wykonania przedmiotu dotacji, w tym koszty zakupu materiałów, urządzeń, ich dostawy i montażu;
* elementy małej architektury dotyczące wyłącznie obiektu tężni;
* prace związane z uporządkowaniem i zagospodarowaniem terenu wyłącznie wokół tężni.
Maksymalna wysokość dotacji dla jednego wniosku może wynieść do 300 000 zł i nie więcej niż 70% całkowitej wartości inwestycji. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie wniosku o przyznanie pomocy finansowej w nieprzekraczalnym terminie do 23 lutego 2024 roku.

Zasady naboru dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.