Kolejna droga do Krakowa – nie do poznania!

Świetne informacje dla kierowców podróżujących na trasie Wadowice-Kraków. Właśnie oddano do użytku kolejną strategiczną drogę łączącą papieskie miasto ze stolicą małopolski. Modernizacja 3,5 km odcinka przez Wyźrał i Tłuczań kosztowała ponad 4 mln zł!

Całkowity koszt inwestycji szacowano na ok. 5 mln zł, z czego aż połowę, 2,5 mln zł pozyskano z budżetu państwa w ramach tzw. „Adamczykówek”. Po wyłonieniu zwycięzcy przetargu okazało się jednak, że modernizacja może zostać wykonana nieco taniej – ostatecznie kosztowała 4,2 mln zł.

Nowa droga wykonana została w najwyższym standardzie, z trzema warstwami asfaltu, przebudowanymi przystankami, studzienkami oraz zjazdami. Jest szeroka, trwała, bezpieczna, i będzie służyła kierowcom przez wiele lat – mówi Bartosz Kaliński, starosta wadowicki.

Tym samym, władze powiatu zakończyły czteroletni proces wykonania komfortowych i szybszych połączeń pomiędzy Wadowicami, a Krakowem, alternatywnych dla zakorkowanej krajówki przez Kalwarię.

W ciągu niespełna czterech lat przebudowaliśmy 80 kilometrów dróg powiatowych, w tym ponad 20 km powiatówek na linii Wadowice-Kraków, przez: Wysoką, Ryczów, Witanowice i Brzeźnicę – podkreśla Bartosz Kaliński.

Wszystkie strategiczne drogi do stolicy Małopolski przeszły już zatem gruntowną modernizację i prezentują się na miarę XXI wieku. A kierowcy mają już tylko jeden kłopot… bogactwa, na którą trasę się zdecydować.