Jubileusze i pożegnanie klas maturalnych w Zespole Szkół CKU w Radoczy

Rok 2024 jest dla społeczności Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy czasem szczególnym, bowiem placówka świętuje dwa ważne jubileusze: 50-lecia istnienia technikum oraz 25-lecia nadania jej imienia św. Jana Pawła II. Przez cały rok odbywają się z tej okazji różne wydarzenia: uroczyste apele, koncerty, wystawy, konkursy tematyczne i wiele innych ciekawych przedsięwzięć, integrujących całą społeczność ze środowiskiem lokalnym. 26 kwietnia br. uroczystości jubileuszowe połączone zostały z pożegnaniem maturzystów. Poprzedziła je msza święta w kościele parafialnym w Radoczy.

Wydarzenie oprócz uczniów ostatnich klas zgromadziło wielu gości, m.in. absolwentów szkoły, jej emerytowanych i byłych pracowników, rodziców, nauczycieli, pracowników, przyjaciół placówki, duchowieństwa oraz przedstawicieli władz samorządowych i państwowych na czele z wojewodą Krzysztofem Klęczarem oraz burmistrzem Wadowic i jednocześnie prezesem Stowarzyszenia Absolwentów, Bartoszem Kalińskim. Na spotkaniu nie zabrakło radnych powiatowych, w tym przewodniczącej Rady Powiatu Zofii Kaczyńskiej.

Podczas uroczystości wręczono statuetki „Zasłużony dla Zespołu Szkół CKU w Radoczy”, którą otrzymali m.in.: poseł Filip Kaczyński, profesor Tomasz Wojewodzic – wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów, burmistrz Wadowic B. Kaliński oraz emerytowane nauczycielki: Genowefa Kądziołka, Ewa Franczak i Anna Pietraszewska. Specjalną jubileuszową statuetkę od całej społeczności szkolnej odebrał Stanisław Gliwa – dyrektor ZS CKU w Radoczy. Wręczono także okolicznościowe medale jubileuszowe, które odebrali m.in. wicedyrektor szkoły Monika Smaza, prezes Zarządu OSP w Radoczy Piotr Biliński, naczelnik OSP w Radoczy Jerzy Rączka oraz wojewoda Krzysztof Klęczar.

Maturzyści otrzymali z rąk swoich wychowawców nagrody i świadectwa ukończenia szkoły, a część artystyczną przygotowali ich młodsi koledzy. Oprawę muzyczną całej imprezy zapewnił prężnie działający szkolny zespół muzyczny TiAjTiDi, który pożegnał pamiątkowym albumem i statuetką Olę Kantorską – swoją wokalistkę i maturzystkę. Absolwenci szkoły po odebraniu świadectw tradycyjnie już przejechali ciągnikami po terenie przyszkolnym, ogłaszając klaksonami zakończenie edukacji w placówce.

„Uroczystości towarzyszyła rodzinna atmosfera, której nie da się opisać słowami. Całości imprezy dopełniła piękna dekoracja szkoły, odświętnie ubrani uczniowie, pyszny poczęstunek i świetna organizacja, w którą wzorowo zaangażowały się wyznaczone do poszczególnych zadań osoby” – czytamy w nadesłanej informacji. „Zespół Szkół CKU w Radoczy to placówka otwarta dla wszystkich, przyjazna, proponująca atrakcyjną ofertę edukacyjną, odkrywająca różne uczniowskie talenty, które prezentowane są na zewnątrz z pozytywnym rezultatem. To szkoła nowoczesna i ważna na mapie powiatu i województwa, ze świetną, przyjazną uczniom i rodzicom kadrą. Bezpieczna i rozwijająca zainteresowania. Warto tutaj zajrzeć i już po prostu pozostać” – dodają pracownicy placówki.
(opr. na podstawie nadesłanej informacji)