„Jan Paweł II – Przyjaciel i Mistrz Młodych”

36 gimnazjalistów wzięło udział w drugiej konkursu "Jan Paweł II – Przyjaciel i Mistrz Młodych". Zmagania miały miejsce 24 stycznia br. w Zespole Szkół RCKU im. Jana Pawła II w Radoczy. Pomysłodawcami i współorganizatorami konkursu byli szkolni katecheci: ks. Robert Jończyk i Krystyna Słaboń. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Wicestarosta Marta Królik, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Elżbieta Kowalczyk, Wójt Gminy Tomice Adam Kręcioch, ks. inf. Jakub Gil z Bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach, ks. Jacek Wieczorek – proboszcz parafii św. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, O. Benedykt Belgrau – przeor OO. Karmelitów w Wadowicach, ks. kan. Henryk Młynarczyk oraz przedstawiciele lokalnych mediów.
Rywalizację gimnazjalistów poprzedził montaż słowno-muzyczny pt.: „Powiew Jana Pawła II”, który wprowadził zgromadzonych w refleksyjno-filozoficzny nastrój. Dyrektor ZS RCKU Stanisław Gliwa zaznaczył, ”…iż to uczniowie gimnazjum zainspirowani osobą Jana Pawła II odgrywają znaczącą rolę, oczywiście dzięki pasji i zaangażowaniu swoich nauczycieli i katechetów…”. Wicestarosta Marta Królik oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty Elżbieta Kowalczyk również podkreśliły wagę tego przedsięwzięcia i życzyły uczestnikom sukcesów w rywalizacji.
W dwuetapowych zmaganiach to suma punktów decydowała o miejscu danej drużyny. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki. W części pisemnej rozwiązywali test, natomiast w części ustnej przedstawiciel danej drużyny losował pytanie, na które odpowiadał przed jury. Tegorocznymi laureatami zostali:
I miejsce – Gimnazjum w Podolszu,
II miejsce- Gimnazjum Nr 2 w Wadowicach,
III miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Choczni,

IV miejscu ex aeuqo dwie szkoły – Gimnazjum Nr 2 w Choczni oraz Gimnazjum w Tomicach.
Zwycięzcy otrzymali nie tylko pamiątkowe puchary i dyplomy, ale również cenne nagrody. Wszyscy zaproszeni goście mogli skosztować „Radoczański jabłecznik” i posmakować pysznych potraw, przygotowanych przez uczniów klas żywieniowych ZS RCKU.

Fot. ZS RCKU w Radoczy.