II Targi Turystyczne w Dolinie Karpia Zator-Dolina Karpia, 26 maja 2013r.

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Dolina Karpia zaprasza na II Targi Turystyczne w Dolinie Karpia, które odbędą się 26 maja 2013 roku na Rynku w Zatorze (województwo małopolskie) oraz na terenie 7 Gmin Doliny Karpia (Zator, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, Tomice, Brzeźnica i Spytkowice).
Udział w targach jest bezpłatny, a wystawcami są zaktywizowani przez Lokalną Grupę Działania lokalni przedsiębiorcy turystyczni i okołoturystyczni, rękodzielnicy, restauratorzy, hotelarze, łowiska wędkarskie, gospodarstwa agroturystyczne, organizacje pozarządowe oraz rolnicy. W programie targów zaplanowano wiele atrakcji, m. in.: Rodzinny Konkurs na Kanapkę Doliny Karpia, Wielkie Gotowanie 333 litrów Zupy Rybnej przez Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników, degustacja potraw regionalnych Doliny Karpia, warsztaty rękodzielnicze – wikliniarskie, bibułkarskie, oribana, stoiska z produktami ekologicznymi, miodami, owoce, zioła  i przetwory, pokaz wędzenia karpia, wystawa mitologiczna Parku Rozrywki Zatorland, wystawę artystów Stowarzyszenia ArtDoka, stoiska hoteli, atrakcji turystycznych, Centrum Informacji Turystycznej Doliny Karpia – z informacjami z całego obszaru oraz Małopolski, występy zespołów folklorystycznych, koncert zespołu góralskiego "Dukat" z Żywca – twórców przeboju: „Góraleczka” oraz wiele innych ciekawych propozycji. Powyższe – na Rynku w Zatorze, poza tym – na terenie każdej atrakcji turystycznej biorącej udział w imprezie – wyjątkowy dzień otwarty.
Wszystkie osoby, które w tym dniu wezmą udział w Targach zdobędą Rabat na przyszłość- zniżki na korzystanie z atrakcji podczas kolejnej wizyty. Warunkiem skorzystania z rabatów jest pobranie ze strony internetowej www.dolinakarpia.org PASZPORTU DOLINY KARPIA, który po okazaniu na terenach atrakcji zostanie oznaczony naklejką. Wystarczy zebrać 3 naklejki, aby móc wziąć udział
w wieczornym losowaniu atrakcyjnych nagród na Rynku w Zatorze.
Serdecznie zapraszamy turystów odwiedzających obszar Doliny Karpia do skorzystania z naszej bogatej oferty turystycznej. Odwiedzając Dolinę Karpia mogą Państwo skorzystać z wielu miejsc noclegowych, punktów gastronomicznych oraz restauracji, a także przeżyć niezapomniane chwile w parkach rozrywki, podczas spływów kajakowych czy odwiedzając jedno z naszych łowisk wędkarskich. Postaramy się przekonać Państwa, że do Doliny Karpia zewsząd jest blisko! Bo warto tu przyjechać – na dzień, na weekend, na dłużej…
Dolina Karpia – tyle możliwości, ile karp ma ości!

II TARGI TURYSTYCZNE W DOLINIE KARPIA współfinansowane są z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Oś 4 Leader poprzez działania Lokalnej Grupy Działania: Stowarzyszenie Dolina Karpia.