Wielka akcja zakończona!

Sukcesem uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy zakończyły się konkursy zorganizowane w ramach akcji „Karp pozytywnie wpływa na stawy”. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 17 maja 2013 roku w Gminnym Centrum Kultury w Polance Wielkiej.
Celem akcji było zachęcenie dzieci i młodzieży z terenu Doliny Karpia do zapoznania się z dziedzictwem kulturowo-przyrodniczym regionu oraz uświadomienie im wartości odżywczych ryb.
Uczniowie Zespołu Szkół RCKU w Radoczy wzięli udział w konkursach: poetyckim i plastycznym. W konkursie poetyckim spośród 170 nadesłanych wierszy wyróżnienia otrzymali: Ola Katańcew z IV klasy Technikum Architektury Krajobrazu i Anna Węgrzyn z IIIb Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.
Jeszcze więsze sukcesy przyniosły uczniom z Radoczy rozstrzygnięcia konkursu plastycznego. Elżbieta Roman z klasy IIIb Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego zajęła II miejsce, a prace Martyny Kamińskiej z klasy II Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych oraz Oli Katańcew z klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu zostały wyróżnione wśród 350 zgłoszonych do konkursu prac.

Foto: ZS RCKU w Radoczy