Gala „Rozwiń swoją Gminę”

Gala „Rozwiń swoją Gminę”

W piękny sposób doceniono sołtysów, członków Kół Gospodyń Wiejskich, ale też samorządowców z Małopolski. W piątek (12 maja br.) w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach odbyła się uroczysta Gala „Rozwiń swoją Gminę” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. W wydarzeniu wzięła udział Wicestarosta Beata Smolec.

-Ta gala podsumowała siedem lat pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w realizacji projektów skierowanych w obszar kształcenia ustawicznego. To wydarzenie, które uhonorowało lokalnych liderów, pomagających celowo i właściwie przekazać środki i możliwości osobom z małych miejscowości – mówił  Józef Gawron, wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie od 2016 roku realizuje projekt „Kierunek Kariera”, z którego skorzystało już 50 tysięcy Małopolan. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie pomoc lokalnych liderów.

– Wielu mieszkańców Powiatu Wadowickiego również skorzystało z możliwości programów WUP, jak choćby Kierunek Kariera czy Małopolski Pociąg do Kariery. Wśród nich są także pracownicy Starostwa Powiatowego w Wadowicach – zauważa wicestarosta Beata Smolec.

W uroczystościach wzięli udział także posłowie: Józefa Szczurek-Żelazko i Anna Pieczarka oraz samorządowcy z województwa małopolskiego, w tym z naszego powiatu.

Wydarzeniu towarzyszyły stoiska przygotowane przez małopolskie KGW oraz debata, której gościem specjalnym był Karol Okrasa – kucharz, osobowość telewizyjna  i internetowa, autor książek oraz programów kulinarnych. W części muzycznej wystąpił Big Band Dobczyce.

W związku z wyjątkową edycją tegorocznych konkursów, podsumowujących ich realizację w projekcie „Kierunek Kariera”, Kapituła konkursu przyznała nie tylko nagrody główne. Wyróżniające się w upowszechnianiu poradnictwa wśród osób po 50 roku życia gminy i liderzy lokalni, a także osoby, które od 2016 roku były szczególnie zaangażowane we współpracę z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie, otrzymały nagrody specjalne.

Wyniki przedstawiają się następująco:

 • Anna Lubowiecka – sołtys Szczepanowa otrzymała tytuł AMBASADORA BILANSU KARIERY 2022 w kat. sołtys
 • Brygida Domagała z KGW Fałkowice otrzymała tytuł AMBASADORA BILANSU KARIERY 2022 w kat. lider KGW
 • Gmina Skrzyszów otrzymała Grand Prix EDUKACYJNA GMINA MAŁOPOLSKI 2022

AMBASADOR BILANSU KARIERY – wyróżnienia:

 • Joanna Milczarek KGW Szreniawa
 • Małgorzata Madeja, sołtys Zarzyc Wielkich
 • Mariusz Jakubas, sołtys Choczni
 • Monika Kuśnierz – sołtys Zatoki została Ambasadorem Bilansu Kariery 2023 w kategorii sołtys
 • Teresa Gnutek z KGW Ziemi Okulickiej została Ambasadorem Bilansu Kariery 2023 w kategorii lider KGW

EDUKACYJNA GMINA MAŁOPOLSKI 2023 – wyróżnienia:

 • Gorlice
 • Iwanowice
 • Nowy Wiśnicz

GRAND PRIX EDUKACYJNA GMINA MAŁOPOLSKI 2023

 • Gmina Wiejska Tarnów

Tegoroczna Gala była nie tylko podsumowaniem trwającego od 2016 roku Programu „Edukacyjna Gmina Małopolski”, a tym samym siedmioletniej współpracy na rzecz rozwoju Małopolan, ale także okazją do dyskusji na temat znaczenia lokalnego lidera w niewielkich społecznościach.

 

( źródło: oprac. na podstawie informacji z WUP)