Integracja na sportowo

W dniu 21 lutego 2013 r. rozegrano na stadionie wadowickiej „Skawy” Powiatowy Mityng w Narciarstwie Biegowym i Rakietach Śnieżnych. Impreza rozegrana pod patronatem Zarządu Powiatu w Wadowicach była eliminacją do zawodów rangi ogólnopolskiej – ale, co równie ważne dała możliwość integracji i rywalizacji z osobami pełnosprawnymi.

Otwierając zawody Starosta Jacek Jończyk podkreślił, że sport to zdrowie, sport to integracja ale i sport to zabawa, dlatego w tych zawodach nie ma przegranych. W imieniu uczestników  mityngu ślubowanie złożył Wojciech Ramian.
Do rywalizacji stanęło 70 zawodników ze Strumienia, Pogórza, Kaczyny, Zagórnika, Kęt i Bobrka, którzy rywalizowali na dystansie 50, 100 oraz 500 metrów. Rozegrano także bieg integracyjny na dystansie 1000 m.
Warto podkreślić, że w zawodach udział wzięła Anna Goliczewska – brązowa medalistka X Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w biegu sztafetowym 4 x 100 m na rakietach śnieżnych.
Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu Zarządu Powiatu w Wadowicach, Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych, MKS „Skawa” Wadowice oraz zaangażowaniu wielu dobroczyńców i oczywiście determinacji Dyrekcji i pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Kaczynie.