Do Nidku bez „wstrząsów”, a do Frydrychowic nowym chodnikiem

Asfalt na drogach powiatowych leje się w tym roku strumieniami. Tylko w gminie Wieprz wyremontowano już w tym roku ponad 2 kilometry nawierzchni, a niedawno rozpoczęła się budowa chodnika we Frydrychowicach.

Ostatnio w gminie Wieprz zakończono dwie ważne inwestycje drogowe. W Nidku wyremontowano 430 metrów zniszczonej ul. Św. Szymona, znajdującej się na granicy z powiatem oświęcimskim.

Dzięki temu wjazd z powiatu oświęcimskiego do powiatu wadowickiego od strony Nidku nie jest już "wstrząsający" – mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

W Przybradzu przebudowano natomiast 260 metrów ul. Akacjowej, biegnącej wzdłuż stawów w pobliżu tłoczni Zbijar.

Wraz z nawierzchnią wzdłuż stawów wykonano tam również innowacyjne bariery energochłonne, co znacznie poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu. W imieniu mieszkańców serdecznie dziękuję panu staroście. Uważam, że takie bariery wzdłuż stawów powinny być standardem na naszych drogach – mówi mieszkaniec Frydrychowic Miłosz Szatan.

Obie inwestycje, w Nidku i Przybradzu kosztowały łącznie blisko 300 tys. zł i zostały wykonane w całości z budżetu Powiatu Wadowickiego. Podobnie jak wcześniejsze wiosenne remonty dróg w Gierałtowiczkach i Gierałtowicach o łącznej długości 1,1 kilometra.

To jednak nie wszystko. Przed kilkoma dniami ruszyła wyczekiwana od wielu lat budowa chodnika wzdłuż ul. Wadowickiej, od wybudowanego przed rokiem mostu we Frydrychowicach w stronę tutejszej szkoły podstawowej. Ta inwestycja będzie kosztować ponad 300 tys. zł i zostanie sfinansowana wspólnie przez Powiat Wadowicki oraz Gminę Wieprz.

Obecnie trwa również opracowanie projektu na kompleksową przebudowę ul. Dworskiej (trasa Frydrychowice – Inwałd), na który Powiat przeznaczył 40 tys. zł. Jest szansa, że modernizacja tej ulicy ruszy już w przyszłym roku.