Bieg ulicami Andrychowa

Dnia 16 września 2011 r. w ramach akcji „Zachowaj trzeźwy umysł”, odbył się I Andrychowski Bieg Uliczny. Imprezę zorganizował Uczniowski Klub Sportowy „Lider”, działający przy Zespole Szkół nr 1 w Andrychowie wraz z Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Wadowickiego i Burmistrza Andrychowa.

Pierwsza edycja biegu zgromadziła na starcie ponad 450 uczestników. Rywalizowali oni w czterech kategoriach: Szkół Podstawowych, Gimnazjów, Szkół Ponadgimnazjalnych oraz w kategorii OPEN w której startowały osoby dorosłe. Bieg rozgrywany był na dwóch dystansach: 1 800 m, który pokonywali młodsi uczestnicy oraz 5 000 m, z którym zmierzyli się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli.
Każdy kto ukończył bieg, otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Zwycięzcy uhonorowani zostali także pucharami, które wręczone zostały przez Wicestarostę Powiatu Wadowickiego Martę Królik, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Sebastiana Ramendę oraz Burmistrza Andrychowa  Tomasza Żaka. Starosta Wadowicki ufundował także puchary dla najmłodszej oraz najstarszej uczestniczki biegu. Najstarszy i najmłodszy uczestnik otrzymał zaś Puchar Burmistrza Andrychowa.
Gościem imprezy był także Henryk Szordykowski – olimpijczyk i wielokrotny mistrz Polski w biegach. Radził on młodym sportowcom, jak trenować by osiągnąć sukces. Wyraził także nadzieję na spotkanie za rok, podczas kolejnej edycji Andrychowskiego Biegu Ulicznego.