Master Team najlepszy

Znamy zwycięzcę I Międzypowiatowych Mistrzostw Małopolski Zachodniej w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Wadowickiego. W zawodach, które odbyły się 17 września w Świnnej Porębie zwyciężyła drużyna Master Team ze Stryszawy.

Do mistrzostw, które zostały zorganizowane przez UKS „Zalew” Świnna Poręba przystąpiło 6 zespołów: TS Podhalański Czarny Dunajec, PKS św. Józef Kalwaria Zebrzydowska,  KP PSP Wadowice, KPP Wadowice, Master Team Stryszawa oraz drużyna gospodarzy „Zalew” Świnna Poręba. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z których do dalszych gier awansowały po dwa najlepsze zespoły. W wyniku przeprowadzonych rozgrywek w meczu o trzecie miejsce w turnieju spotkały się drużyny KPP Wadowice z Zalewem Świnna Poręba. Gospodarze przy wsparciu miejscowych kibiców pokonali drużynę policjantów 2:0. Bardziej wyrównany był mecz finałowy, w którym Master Team Stryszawa dopiero po tiebreaku 2:1 pokonał siatkarzy z Czarnego Dunajca. Należy podkreślić, że zawody odbywały się w duchu fair play. Oprawę artystyczną turnieju zapewnił dziecięcy zespól „Flex” z Jaszczurowej, który po swoim występie otrzymał gromkie brawa od widowni. Najlepszym zespołom mistrzostw puchary wręczyli Wójt Gminy Mucharz Wacław Wądolny a w imieniu Starosty Wadowickiego p.o. Kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym Paweł Paździora.
Zadanie jest współfinansowane z budżetu Powiatu Wadowickiego.