„Biała Niedziela” w ZZOZ w Wadowicach. Ponad 2100 badań laboratoryjnych i wiele konsultacji

W niedzielę, 6 października br. w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach została zorganizowana kolejna „Biała Niedziela”. Hasłem przewodnim przedsięwzięcia była „Profilaktyka chorób cywilizacyjnych”.

Mieszkańcy licznie skorzystali z bezpłatnych konsultacji lekarskich, badań laboratoryjnych, EKG, spirometrii, audiometrii, pomiaru glikemii, ciśnienia tętniczego krwi, HbA1C, oznaczenia BMI oraz edukacji na temat zasad zdrowego odżywiania i samobadania piersi. Była również możliwość wykonania cytologii i mammografii. Tym razem konsultacji udzielali lekarz urolog, ginekolog, laryngolog, lekarz rodzinny oraz specjalista terapii uzależnień.  Akcja została sfinansowana z budżetu  Powiatu  Wadowickiego.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład, który poprowadził Piotr Furmanek z portalu „Planuj Zdrowie” pt. „ Zaplanuj swoje zdrowie, zacznij od profilaktyki”. Po spotkaniu  odbyły  się  konsultacje  lekarskie, których  udzielała dr n med. Dorota Piekaj-Stefańska, specjalista audiolog i foniatra.

Ankieta satysfakcji przeprowadzona podczas „Białej Niedzieli” wskazała na wysoki poziom zadowolenia pacjentów. Pozytywnie oceniono poziom obsługi lekarskiej i pielęgniarskiej, pozostałego personelu uczestniczącego w akcji oraz jakość wykonanych badań. W akcji bezpłatnych badań pacjenci chętnie wezmą udział ponownie, sugerując umożliwienie im konsultacji specjalistycznych lekarza dermatologa, okulisty, kardiologa. Pacjenci wyrażali opinię, że akcja została przygotowana profesjonalnie i z wielką  troską o pacjenta. Dziękujemy im za liczne uczestnictwo w badaniach oraz ciepłe słowa wyrażone w naszym kierunku – przekazują organizatorzy.  – W oparciu o oczekiwania pacjentów odnośnie świadczeń dostępnych podczas podobnych inicjatyw, planujemy w  przyszłości  cykliczne prowadzenie podobnych akcji profilaktyczno – edukacyjnych dla mieszkańców Powiatu Wadowickiego.  Dziękujemy zespołowi z portalu  „Planuj  Zdrowie”, całemu personelowi lekarskiemu, pielęgniarskiemu, pracownikom Centralnego Laboratorium oraz pozostałym osobom zaangażowanym w „Białą Niedzielę” za aktywny udział, okazane wsparcie i empatię podczas przeprowadzanej akcji – dodają dyrekcja i pracownicy ZZOZ w Wadowicach.