Apel Wojewody Małopolskiego

W związku z możliwością wystąpienia w okresie zimowym niskich temperatur oraz intensywnych opadów śniegu, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller apeluje o czujność i wrażliwość wobec osób starszych, bezdomnych, chorych, wymagających wsparcia i pomocy, a także dzieci.

Wojewoda zwraca uwagę na konieczność monitorowania miejsc przebywania osób bezdomnych, w szczególności ogródków działkowych, okolic dworców autobusowych i kolejowych oraz terenów przyległych do mostów i wiaduktów.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego funkcjonuje całodobowy, bezpłatny telefon interwencyjny 987, pod którym można otrzymać informację na temat jednostek pomocy społecznej zapewniających w okresie zimowym pomoc dla osób bezdomnych, starszych i najuboższych. Pod tym numerem można dowiedzieć się, gdzie działają schroniska, noclegownie, jadłodajnie, punkty pomocy społecznej, ośrodki interwencji kryzysowej, powiatowe centra pomocy rodzinie, w których bezdomni i ubodzy mogą uzyskać pomoc. Szczegółowy wykaz takich punktów można znaleźć pod adresem: