Spotkanie dla przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych zainteresowanych współpracą z wolontariuszami

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych i Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im.  M. Kopernika zapraszają  przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych z terenu powiatu wadowickiego zainteresowanych współpracą z wolontariuszami na spotkanie, które odbędzie się w dniu 24 maja (czwartek) br. o godz. 16.00 w sali nr 12 ZSiPO przy ul. Mickiewicza 9 w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Wolontariusze to nie tylko dodatkowa grupa ludzi zaangażowanych w działalność organizacji, ale także osoby, które wnoszą nowe pomysły i dodają wiarygodności naszym działaniom. Rozwijają oni potencjał organizacji i wzmacniają jej możliwości angażowania się w kolejne przedsięwzięcia. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną ciekawe pomysły na współpracę z wolontariuszami, omówione zostaną etapy wprowadzania nowego wolontariusza do organizacji i podstawowe zasady współpracy z ochotnikami.
Będziemy również zachęcać Państwa do przyjęcia na wolontariat uczniów biorących udział w projekcie „Młodzieżowa Akademia Liderów”, który jest realizowany przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych we współpracy z Zespołem Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Chcemy, aby każda z młodych osób przepracowała 16 godzin w ramach wolontariatu w okresie lipiec-wrzesień br. Udział w takich stażach będzie stanowił dla młodzieży możliwość poznania danej organizacji, zdobycia doświadczenia i nowych umiejętności oraz przede wszystkim wsparcia lokalnego środowiska. Organizacjei instytucje, które wyrażą chęć współpracy z wolontariuszami zyskają pomoc, która może przekształcić się w dłuższą współpracę.
Od dwóch lat przy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych działa Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie. Oprócz promowania idei wolontariatu, prowadzimy Punkt Pośrednictwa Wolontariatu, organizujemy szkolenia dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu, udzielamy informacji m.in. nt. aspektów prawnych wolontariatu. Będziemy służyć Państwu pomocą przy zorganizowaniu oferty pracy dla wolontariuszy i udzielać niezbędnych informacji związanych ze współpracą z ochotnikami.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu informacyjnym prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 22 maja br. koordynatorce projektu p. Julii Chojnackiej telefonicznie 883 427 830 bądź mailowo julia.chojnacka@bis-krakow.pl.
Zapraszamy do udziału!

Projekt „Młodzieżowa Akademia Liderów” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.