W dniu 22 lipca 2020 r. Powiat Wadowicki podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn.”Rozbudowa i modernizacja części obiektu w celu stworzenia Akademickiego Centrum Edukacyjnego z Inkubatorem Organizacji Pozarządowych”. Projekt jest  współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 11.Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych.  Zgodnie z umową o dofinansowanie nr RPMP.11.01.02-12-0920/17-00-XVII/161/FE/20 i zawartymi aneksami całkowita wartość projektu to 3 306 191,12 zł. Dofinansowanie według umowy wynosi maksymalnie 2 233 824,59 zł, co stanowi 75 % kosztów kwalifikowanych. Realizacja projektu zakończyła się 30 czerwca 2022 r.
Celem projektu jest rewitalizacja zdegradowanej części miasta Wadowice poprzez rozbudowę i modernizację istniejącej infrastruktury oraz jej zaadaptowanie do celów aktywizacji społecznej i zawodowej mieszkańców, a w efekcie ograniczenia zdiagnozowanych problemów społecznych.

Zdjęcia z otwarcia Centrum: