Złota Płyta Chodnikowa dla Powiatu Wadowickiego

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski po raz trzynasty  zorganizowało Konkurs Samorządowy im. Grzegorza Stecha „Bezpieczne drogi w Małopolsce – budujemy chodniki i ścieżki rowerowe”. Wręczenie tytułów nastąpiło  19  grudnia  br.  w sali konferencyjnej SGiPM w Krakowie. Powiat Wadowicki uzyskał tytuł „Złota Płyta Chodnikowa”. Nagrodę odebrali przewodnicząca Rady Powiatu Zofia Kaczyńska oraz dwaj wiceprzewodniczący tego gremium – Adam Kubik i Ireneusz Kowalczyk.

W konkursie nagrodzono najlepsze drogowe działania w 2021 r., szczególnie budowę chodników i poboczy dla dzieci, pieszych oraz rowerzystów przy drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz ścieżek rowerowych podnoszących bezpieczeństwo ruchu drogowego. Drugie miejsce pośród samorządów powiatowych i tytuł „Złota Płyta Chodnikowa” przyznano Powiatowi Wadowickiemu za wykonanie w minionym roku 5485 metrów bieżących trotuarów przy drogach powiatowych. Przypomnijmy, że w 2021 roku kolejne odcinki chodników powstały m.in. przy Białej Drodze łączącej gminy Andrychów i Wieprz, w Sułkowicach, Jaszczurowej, Spytkowicach, Zakrzowie, Stroniu, Kleczy Dolnej, Frydrychowicach i Wadowicach.

Złota Płyta Chodnikowa dla Powiatu Wadowickiego