XVI Małopolska Giełda Agroturystyczna

W dniach 13 – 14 kwietnia 2013 r. na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy Al. 29 Listopada odbędzie się  XVI Małopolska Giełda Agroturystyczna.
Organizatorem Giełdy jest Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego, Małopolska Izba Rolnicza,  Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Centrum Doradztwa  Rolniczego Oddział Kraków, Stowarzyszenie Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne oraz Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne. Wraz z Małopolską Giełdą Agroturystyczną odbędą się Targi Ogrodnicze.
Celem XVI Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej jest przedstawienie ofert wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych połączonych z prezentacją lokalnej tradycji kulturowej i regionalnej danego obszaru, promocja agroturystyki jako sposobu aktywnego i atrakcyjnego wypoczynku dla mieszkańców miast, a także całego Województwa Małopolskiego. Podczas Giełdy odbywać się będą imprezy towarzyszące, takie jak: prezentacje gospodarstw agroturystycznych, kiermasze, wystawy rękodzieła ludowego, konkursy dla dzieci, wystawa zwierząt gospodarskich, degustacja potraw i napojów regionalnych, występy zespołów folklorystycznych oraz pokazy kulinarne.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Uniwersytetu Rolniczego.