Wspieraj lokalnie! Zostaw 1 procent w Powiecie Wadowickim!

Wspieraj lokalnie! Zostaw 1 procent w Powiecie Wadowickim!

Każda osoba płacąca podatki, nawet jeśli zarabia niewiele, może przekazać jeden procent podatku organizacjom pożytku publicznego. Jedna setna wydaje się być małą kwotą, ale dla tych organizacji każdy grosz jest ważny. Ustawowy termin rozliczenia się z fiskusem za 2021 rok przypada 30 kwietnia, jednak z racji tego że w tym roku dzień ten wypada w sobotę podatnicy mają czas na wysyłkę zeznania do 2 maja 2022 r. Jeśli nie wiedzą Państwo kogo wspomóc w tym roku przy rozliczaniu podatków, mamy propozycję. Przekażcie 1 % podatku na rzecz stowarzyszeń i fundacji działających na naszym terenie, pomagając w tej sposób w realizacji lokalnych inicjatyw.
Powiat Wadowicki przyłączył się do projektu Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych „Wspieraj lokalnie”, który ma na celu m.in. promocję kampanii przekazywania 1 % podatku dochodowego na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego. Starostwo Powiatowe w Wadowicach uzyskało dostęp do przygotowanej w ramach inicjatywy aplikacji do rozliczeń PIT za 2021 rok i wspierania przy tym lokalnych OPP.
Dostęp do aplikacji znajduje się na stronie:
https://www.pitax.pl/rozlicz/starostwo-powiatowe-w-wadowicach/

Z kolei listę organizacji, które znalazły się w aplikacji znajdą Państwo tutaj:
https://www.iwop.pl/wspieraj-lokalnie/przystapienie-do-projektu/weryfikacja-listy-opp/?typ=P&wojewodztwo=ma%C5%82opolskie&powiat=wadowicki

Przypomnijmy w tym miejscu, że projekt „Wspieraj lokalnie” powstał dzięki współpracy Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych z  PITax.pl Łatwe podatki.