Wrócili na boisko

8 i 9 czerwca rozegrano finały powiatowe w piłce nożnej chłopców z SP i liceum

Powoli wracamy do normalności, także jeśli chodzi o sport szkolny. 8 i 9 czerwca br. na wadowickim Orliku rozegrano finały powiatowe w piłce nożnej chłopców. Zawody zorganizował Powiat Wadowicki w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Jako pierwsi na boisko wybiegli uczniowie szkół podstawowych. W finale Igrzysk Dzieci chłopcy z SP Nr 5 w Wadowicach pokonali 8:3 zespół z andrychowskiej „dwójki”. Teraz obaj finaliści będą reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych w Oświęcimiu.

Dzień później, bo 9 czerwca w Licealiadzie o prymat najlepszej drużyny w naszym powiecie walczyły zespoły z I liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie oraz Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli andrychowianie, którzy pokonali swoich kolegów 6:1. I to oni będą reprezentować nasz powiat w półfinale wojewódzkim, który zostanie rozegrany w połowie czerwca w Nowym Targu.