Ważne inwestycje w gminie Stryszów. Nowe drogi i chodniki poprawią bezpieczeństwo

Prawie dwa kilometry dróg i ponad 200 metrów chodnika. Tyle w ciągu obecnej kadencji zdążył już wyremontować oraz wybudować Powiat Wadowicki na terenie gminy Stryszów.

Najważniejszą tegoroczną inwestycją jest trwająca obecnie budowa chodnika o długości 230 metrów w centrum Stryszowa.

To brakujący odcinek, dzięki któremu piesi będą mogli teraz bezpiecznie poruszać się po chodniku na trasie od Ośrodka Zdrowia w Stryszowie do granicy z Zakrzowem – wyznaje Przewodniczący Rady Powiatu w Wadowicach Jan Gębala. Cały chodnik łącznie liczy ok. 1,2 kilometra. Dobrze, że Powiat zakończył w tym roku jego budowę, bo jest to najniebezpieczniejsza droga w naszej gminie – dodaje radny.