V Powiatowe Zawody Halowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Druhny i druhowie z Przytkowic najlepsi!

OSP w Przytkowicach zwyęciężyło w V Powiatowych Zawodach Halowych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W niedzielę, 10 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 3 w Przytkowicach odbyły się V Powiatowe Zawody Halowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Przytkowice 2023”. Wydarzenie zorganizowano przy wsparciu Powiatu Wadowickiego. Puchary i nagrody najlepszym ekipom wręczała m.in. przewodnicząca Rady Powiatu Zofia Kaczyńska.

W zawodach wzięły udział 24 drużyny MDP sklasyfikowane w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Sędzią głównym zmagań młodych strażaków z naszego powiatu był dh Jerzy Rączka.
Rywalizacja w rozwinięciu bojowym polegała na przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża na podest, połączeniu węży, przebiegnięciu pod poprzeczką, znajomości sprzętu poprzez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej z dwóch odcinków węża W-52.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt wyniki przedstawiają się następująco:

1 miejsce: Oliwia Kaleta • OSP Przytkowice
2 miejsce: Amelia Motal • OSP Przytkowice
3 miejsce: Maja Wyka • OSP Przytkowice

W klasyfikacji indywidualnej chłopców wyniki zawodów wyglądają tak:
1 miejsce: Eryk Kosik • OSP Przytkowice
2 miejsce: Dominik Stawowy • OSP Przytkowice
3 miejsce: Damian Słonina • OSP Przytkowice

Jak łatwo się domyśleć, w klasyfikacji zespołowej wśród dziewcząt wygrała drużyna OSP Przytkowice. Drugie miejsce zajęła drużyna z OSP Bęczyn, a trzecie – z OSP Zagórnik. W klasyfikacji drużynowej chłopców także zwyciężyła ekipa OSP Przytkowice, drugie miejsce zajęła drużyna z OSP Zagórnik, a trzecie miejsce – z OSP Bęczyn.
Organizatorami głównymi zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wadowicach oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, zaś gospodarzem wydarzenia – OSP w Przytkowicach.

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć m.in. tutaj