Targi Pracy w Wadowicach

Czterdziestu dwóch wystawców nie tylko z powiatu wadowickiego, ale również sąsiednich prezentuje łącznie ponad tysiąc ofert na II Targach Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach trwających dziś do godz. 14:00 w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Publicznych Nr 1 w Wadowicach przy ul. Słowackiego 2.
Targi zorganizowane zostały przez Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach. Patronat honorowy nad Targami objęli Starosta Wadowicki – Jacek Jończyk oraz Burmistrz Wadowic – Ewa Filipiak.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wadowicach Małgorzata Chowaniec, która w swoim wystąpieniu podkreśliła, że pomimo zachodzących zmian w sposobie komunikacji pomiędzy bezrobotnym a pracodawcą, to bezpośrednie spotkanie jest nadal bardzo ważnym sposobem na znalezienie pracy.
Szczegółową analizę sytuacji na powiatowym rynku pracy dyrektor PUP przedstawiła w trakcie ostatniej Sesji Rady Powiatu. Informacje te można znaleźć tutaj.
Organizowane, po raz pierwszy w Wadowicach, Targi są płaszczyzną umożliwiającą pracodawcom zaprezentowanie swojej firmy, aktualnych wolnych miejsc pracy oraz pozyskania odpowiednich pracowników, a osobom poszukującym zatrudnienia dające możliwość nawiązania współpracy z firmami poszukującymi pracowników, instytucjami rynku pracy oraz z innymi partnerami współpracującymi z publicznymi służbami zatrudnienia.
Targi Pracy to m.in. bezpłatne prezentacje, informacje i porady z zakresu prawa pracy, zatrudniania osób niepełnosprawnych, szkoleń i kursów, a także informacje nt. wsparcia dla osób prowadzących lub zamierzających otworzyć własną działalność gospodarczą.
Wicestarosta Marta Królik podkreśliła, że każdy pomysł na polepszenie komunikacji pomiędzy bezrobotnym a pracodawcą jest wart wprowadzenia w życie. Zapewniła, że Powiat Wadowicki będzie podejmował wszelkie działania w celu pozyskania środków zewnętrznych na przeciwdziałanie bezrobociu i aktywne działania na rzecz zwiększenia zatrudnienia, dzięki którym istnieje szansa na bardziej skuteczną walkę z bezrobociem.
Burmistrz Wadowic Ewa Filipiak zwróciła uwagę, że tak spore zainteresowanie pracodawców Targami, świadczy o tym, że pomimo niełatwej sytuacji nadal potrzebny jest dobry pracownik.
Już chwilę po rozpoczęciu targów stoiska były oblegane przez osoby poszukujące pracy, a doradcy i pośrednicy udzielali wielu informacji i umawiali się na rozmowy w sprawie pracy.

Materiał filmowy z wystąpienia dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wadowicach Małgorzata Chowaniec w trakcie XVII Sesji Rady Powiatu w Wadowicach w dniu 22 kwietnia 2013 r.