„Świętymi bądźcie” – Powiatowy Konkurs Wiedzy o Nauczaniu bł. Jana Pawła II

W dniu 27 maja 2013 r. w Auli Papieskiej I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. M. Wadowity w Wadowicach odbył się doroczny finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Nauczaniu bł. Jana Pawła II. Tegoroczny zakres tematyczny konkursu nawiązywał do orędzi bł. Jana Pawła II pisanych do młodych przed Światowymi Dniami Młodzieży oraz tekstu Encykliki „Evangelium vitae”.
Wezwanie Ojca Świętego: „Świętymi bądźcie” staje się ciągle aktualne, dlatego też organizatorzy konkursu zaprosili młodzież do lektury wyżej wymienionych tekstów, aby stały się one na nowo źródłem ich codziennego świadectwa wspartego nauczaniem Papieża Polaka.
Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Wadowicach oraz ZSO im. M. Wadowity w Wadowicach. Zdobywca pierwszego miejsca otrzymał w nagrodę wakacyjny wyjazd na spływ kajakowy szlakiem bł. Jana Pawła II po Czarnej Hańczy na Suwalszczyźnie.
Powiatowy etap konkursu zgromadził szesnastu uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wadowickiego. Obok gospodarzy (uczniów papieskiego Liceum) byli to uczniowie z: ZS nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach, ZS nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie, LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Andrychowie, ZSiPO im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz z ZS RCKU im. Jana Pawła II w Radoczy. Nagrody dla finalistów – książki ufundowane przez Wydawnictwo „Znak” – wręczyły Wicestarosta Wadowicki Marta Królik oraz Dyrektor Wadowickiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie.  – Elżbieta Kowalczyk.
Zwycięzcami tegorocznej edycji Konkursu zostali: Dawid Stela (I miejsce) z ZSiPO im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zuzanna Wanat (II miejsce) z ZS nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach oraz Jakub Ramult (III miejsce) reprezentujący ZSO im. M. Wadowity w Wadowicach.
Wśród zaproszonych gości uroczystości byli: ks. infułat Jakub Gil, ks. Piotr Sobala – wizytator katechetyczny oraz Maria Talaga – prezes Stowarzyszenia Absolwentów papieskiego Liceum. Gościem specjalnym finału był Eugeniusz Mróz, kolega szkolny Karola Wojtyły, który dał świadectwo swej przyjaźni z Papieżem Polakiem.

Fot.: ZSO Wadowice