Święto Pracownika Socjalnego

Dom Pomocy Socjalnej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu był gospodarzem powiatowych obchodów Dnia Pracownika Socjalnego (21.11.2011 r.).
Uroczystości rozpoczął montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym.
Po nim, siostra dyrektor Krystyna Maciążek powitała przedstawicieli czterech powiatowych DPS-ów (trzech z Wadowic i z Izdebnika), DPS Zakonu OO. Bonifratów w Zebrzydowicach, DPS Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, zaprzyjaźnionych placówek DPS z Bulowic i Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Zatorze oraz Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Radoczy. W uroczystościach udział wzięli Starosta Jacek Jończyk, Wicestarosta Marta Królik oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Barbara Pindel-Polaszek.
Następnie Starosta podziękował Pracownikom Socjalnym Powiatu Wadowickiego za ciężką pracę na rzecz mieszkańców Powiatu i zapewnił, że Ich trud i umiejętności zawodowe są doceniane przez władze Powiatu – Szlachetna służba Pracownika Socjalnego, niesie nadzieję osobom skrzywdzonym przez los i jest jednym z ważnych filarów społeczeństw. – napisał Starosta w liście gratulacyjnym.
Po części oficjalnej był czas na spotkanie integracyjne, a zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z aktualnym stanem prac prowadzonych przy rozbudowie DPS-u Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.
Dzień Pracownika Socjalnego upamiętnia spotkanie zorganizowane 21 listopada 1989 r. w miejscowości Charzykowy, w którym uczestniczyli Jacek Kuroń (minister pracy i polityki socjalnej), Joanna Staręga-Piasek (wiceminister pracy) oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego. Na mocy ustawy o pomocy społecznej Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem państwowym.