Sukces andrychowian w finale regionalnym

Podwójnym sukcesem reprezentantów Szkoły Podstawowej Nr 4 w Andrychowie zakończyły się Finały Rejonowe w Mini Siatkówce dziewcząt i chłopców. Dzięki wygranej na własnym parkiecie uczniowie SP Nr 4 uzyskali awans do finału wojewódzkiego. To już drugi taki przypadek w historii SP Nr 4 w Andrychowie, że zarówno chłopcy jak i dziewczęta uzyskały w jednym roku awans do finałów wojewódzkich.
Mistrzowie powiatów: chrzanowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego i wadowickiego rywalizowali systemem ligowym, do dwóch wygranych setów. Wszystkie mecze dostarczyły wielu emocji i toczono były przy dużym zaangażowaniu młodych sportowców jednak z zachowaniem zasad fair play. Warto podkreślić, że zgodnie z przepisami drużyny musiały wystawić inne składy w trakcie 1 i 2 seta. Dopiero gdy o zwycięstwie miał decydować tie-break opiekunowie mogli dowolnie zestawić graczy na parkiecie. Sprawna organizacja imprezy to zasługa organizatorów oraz sędziów Jana Zaremby oraz Krystiana Nowaka.
Najlepsze trzy zespoły otrzymały okolicznościowe puchary wręczone przez Przewodniczącego Rady Gminy w Andrychowie Romana Babskiego oraz Kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Pawła Paździorę.
Skład zwycięskich zespołów:
Dziewczęta: Karolina Karpińska, Patrycja Bury, Paulina Bury, Natalia Ślusarczyk, Anna Jakubowska, Martyna Pawlus, Weronika Pochłopień, Małgorzata Frączek, Justyna Danek, Magdalena Korczak, opiekun – Ewa Bury
Chłopcy: Damian Piwowar, Droździk Piotr, Michał Tomiak, Michał Kozioł, Dominik Drycz, Patryk Cholewa, Piotr Potaszyński, Bartłomiej Drycz, Robert Grzędziel, Marcin Tarabula, opiekun – Marcin Cieluch

Wyniki – dziewczęta:
SP 1 Chrzanów – SP Nowa Wieś 1:2