Stoły Wielkanocne 2023. Grand Prix dla gospodyń z Sułkowic-Bolęciny

1 kwietnia br. Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie zaprosiło na Konkurs Potraw Regionalnych „Stół Wielkanocny”

1 kwietnia br. czyli tradycyjnie w sobotę przed Niedzielą Palmową Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie zaprosiło na Konkurs Potraw Regionalnych „Stół Wielkanocny”. To była 23. edycja wydarzenia, które na trwałe zapisało się w kalendarzu spotkań kulturalnych naszego regionu. Tak, jak w latach minionych, także i w tym roku Powiat Wadowicki wsparł jego organizację.

Tym razem konkurs zorganizowano w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Wśród gości wydarzenia byli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów, spółdzielcy, przedsiębiorcy, sponsorzy oraz przyjaciele stowarzyszenia. Nasz samorząd reprezentowali: członek Zarządu Powiatu Mirosław Sordyl, radni powiatowi, sekretarz powiatu Beata Geisler oraz zastępca kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Alina Wolas-Nowak.

Wszyscy przybyli do MDK mieli okazję m.in. wysłuchać opowieści o tradycjach wielkanocnych, podziwiać występ wychowanków Zespołu Szkół Samorządowych w Targanicach, a także skosztować wybornych potraw, które przygotowały gospodynie z naszego regionu.

Wydarzenie organizowane przez SGW to jednak nie tylko same przyjemności, ale także zmagania konkursowe, w których Grand Prix zdobyły gospodynie z Sułkowic – Bolęciny.

Wyniki wszystkich sobotnich konkursów wyglądają następująco:

Potrawy wielkanocne:
Grand Prix – KGW Sułkowice – Bolęcina
I miejsce – ex aequo: KGW Gierałtowiczki, Głębowice, Rzyki, Zagórnik
II miejsce – ex aequo: KGW Frydrychowice, Roczyny, Świnna Poręba, Targanice Górne
III miejsce – ex aequo: KGW Andrychów, Nidek, Sułkowice – Łęg, Targanice Dolne

Nalewka Babuni
I miejsce – KGW Roczyny za nalewkę o smaku truskawkowym
II miejsce – ex aequo: KGW Sułkowice – Łęg i Głębowice – nalewka o smaku wieloowocowym
III miejsce – ex aequo: KGW Nidek – nalewka o smaku aronii, gospodynie z Frydrychowic – nalewka o smaku kawowym, Targanice Górne – nalewka „jesienna”

Palmy wielkanocne
I miejsce – ex aequo: KGW Andrychów, gospodynie z Gierałtowiczek, KGW Roczyny i Świnna Poręba
II miejsce – ex aequo: KGW Brzezinka Dolna, Głębowice, Targanice Dolne
III miejsce – ex aequo: KGW Sułkowice – Bolęcina, gospodynie z Frydrychowic i Nidku

Stroiki wielkanocne
I miejsce – ex aequo: KGW Roczyny, Rzyki, Zagórnik oraz gospodynie z Gierałtowiczek
II miejsce – ex aequo: gospodynie z Frydrychowic, KGW Głębowice, Sułkowice -Bolęcina, Targanice, Świnna Poręba oraz Elżbieta Bojko z Inwałdu
III miejsce – ex aequo: KGW Targanice Dolne, Sułkowice – Łęg, Nidek

Koszyczki wielkanocne
I miejsce – ex aequo: KGW Brzezinka Dolna, Targanice
II miejsce – ex aequo: KGW Andrychów, gospodynie z Frydrychowic, Głębowic, Gierałtowiczek i Nidku, KGW Roczyny, Rzyki, Sułkowice – Bolęcina, Sułkowice – Łęg, Targanice Dolne, Zagórnik, Świnna Poręba, Elżbieta Bojko z Inwałdu

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zaangażowanie.