Starostwo Patronem Kultury

Starostwo Powiatowe zostało wyróżnione tytułem "Patrona Kultury" przyznanym przez Wadowickie Centrum Kultury. Wyróżnienie jest formą podziękowania za aktywną pomoc przy realizacji wielu inicjatyw kulturalnych, organizowanych przez WCK w roku 2012.
W trakcie uroczystej gali która odbyła się 28 lutego 2013 r. podziękowania odebrali również Burmistrz Wadowic oraz Zakład Karny w Wadowicach. Przyznano także siedem laurów "Dobrodziej Kultury". Nagroda ta jest podziękowaniem za finansowe wsparcie imprez organizowanych przez placówkę.
Jak podkreślił dyrektor WCK – Piotr Wyrobiec – nie ma kryteriów według których placówka wycenia pomoc jej udzieloną. Nagrody są formą podziękowania za wsparcie, bez którego nie zrealizowanoby wielu przedsięwzięć. Podziękowano również stowarzyszeniom, szkołom oraz osobom prywatnym za ich zaangażowanie w organizację wielu projektów.
Przed wręczeniem wyróżnień zaprezentowano film podsumowujący działanie Wadowickiego Centrum Kultury. Pokazano w nim najważniejsze wydarzenia kulturalne, jakie miały miejsce w ubiegłym roku w placówce. Imprezę zakończył koncert Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej.