Starosta Bartosz Kaliński odznaczony

Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński otrzymał brązowy medal za zasługi dla obronności kraju. Wręczenie odznaczenia, przyznanego decyzją Ministra Obrony Narodowej, miało miejsce w pięknych murach budynku Muzeum Armii Krajowej, podczas obchodów Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej Województwa Małopolskiego.

W uroczystości, zorganizowanej we wtorek 27 października przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie, wzięli udział przedstawiciele wojska, rejonowych WKU oraz organów administracji rządowej i samorządowej Małopolski.

Wśród wyróżnionych była również Izabella Cieniawska – Sekretarz Powiatowej Komisji Lekarskiej dla Powiatu Wadowickiego, która w dowód uznania za wzorowe przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej w 2015 roku odebrała pamiątkową statuetkę.

Uroczystość uświetnił koncert Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Podczas występu, który wzbudził olbrzymi aplauz publiczności, śpiewacy zaprezentowali słynne dawne pieśni wojenne oraz wojskowe, takie jak m.in. Warszawianka, Marsz pierwszej brygady, Ułani, czy Strzelcy.

Po zakończeniu części oficjalnej goście udali się na tradycyjny żołnierski poczęstunek. Mogli również obejrzeć unikatowe ekspozycje w Muzeum AK, które jest jedyną tego rodzaju instytucją w Polsce upowszechniającą wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym i jego siłach zbrojnych.

Galeria zdjęć z obchodów Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej Województwa Małopolskiego, które miały miejsce w pięknych murach budynku Muzeum Armii Krajowej.

Posted by Powiat Wadowicki on 28 październik 2015