Spotkanie z dyrektorami szkół

W dniu 20 marca 2014 r. w Starostwie Powiatowym w Wadowicach odbyło się spotkanie Wicestarosty Marty Królik z dyrektorami gimnazjów z terenu powiatu wadowickiego oraz z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Wadowicki.

Na spotkanie zostali zaproszeni dyrektorzy z 45 gimnazjów funkcjonujących na terenie Powiatu Wadowickiego oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wadowicki. Głównymi tematami spotkania były: zapotrzebowanie na zawody i specjalności na rynku pracy na terenie powiatu wadowickiego, ranking szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Wadowicki oraz oferta szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Wadowicki w roku szkolnym 2014/2015. Omówiono również współpracę w zakresie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2014/2015.

Informację na temat zapotrzebowania na zawody i specjalności na rynku pracy na terenie powiatu wadowickiego oraz o rankingu szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Wadowicki przedstawiła Wicestarosta Marta Królik.
Ofertę szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Wadowicki na rok szkolny 2014/2015, a także informacje o naborze uczniów do Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych i Zespołu Szkół Specjalnych przedstawił Jerzy Kotaś – dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. Stanisława Staszica w Wadowicach.

Jan Góralczyk – Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego i właściciel zakładu obuwniczego w Gminie Kalwaria Zebrzydowska, w swym wystąpieniu zachęcał do tego, aby młodzież podejmowała naukę w zasadniczej szkole zawodowej w zawodzie obuwnik, a także w technikum w zawodzie technik obuwnik.

Jolanta Król – Kierownik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wadowicach omówiła współpracę dyrektorów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w zakresie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2014/2015.