Są pieniądze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla powiatowych szkół

powiat otrzymał dofinansowanie na zakup księżek dla szkół z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Starostwo Powiatowe w Wadowicach informuje, iż Wojewoda Małopolski ogłosił wyniki konkursu w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” dotyczącego wspierania organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Są pieniądze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla powiatowych szkół

Na realizację ww. programu w 2021 r. dla Powiatu Wadowickiego została przyznana kwota 36 000 zł dla trzech szkół. Wkład własny powiatu na realizację ww. zadania będzie wynosić 9 000 zł (po 3 000 na 1 placówkę).

Ww. środki zostały przyznane dla niżej wymienionych placówek:
– Technikum Nr 1 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach – 15 000zł,
– Technikum Nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie – 15 000 zł,
– Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie – 15 000 zł.

Otrzymane środki szkoły przeznaczą na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych.