Razem przeciwko cukrzycy

Prawie 250 osób skorzystało z badań profilaktycznych oraz porad lekarskich 22 czerwca 2013 r. na wadowickim Rynku w ramach akcji „Razem przeciwko cukrzycy Typu-2” organizowanej przez Fundację Medicover z Warszawy.
Przez cały dzień wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru, wysokości cholesterolu oraz zmierzyć sobie ciśnienie. Mieszkańcy mogli skorzystać również z porad specjalistów, można było porozmawiać z dietetykiem, lekarzem geriatrą czy internistą.
O godzinie 13:00 w asyście motocyklistów oraz Policji na rynek przybyła grupa 8 pracowników Medicover oraz ich trenera, którzy promując zdrowy tryb życia pokonują 800 km trasę z Zakopanego na Hel. Jej pierwszy, 120 km etap, zakończyli właśnie w Wadowicach, gdzie zostali serdecznie powitani, m.in. przez Wicestarostę Martę Królik. Kolarze wyruszyli w dalszą trasę bogatsi o liczne wrażenia, gdyż mieli możliwość poznania naszego powiatu odwiedzając m.in. replikę mieszkania Emilii i Karola Wojtyłów oraz budynku Liceum Ogólnokształcącego – dawnego gimnazjum, do którego uczęszczał Karol Wojtyła.
Sobotnia akcja, była już druga akcją prozdrowotną organizowaną wspólnie przez Fundację Medicover i Powiat Wadowicki. W październiku 2011 r. w ramach programu „Białaczka – wygrajmy razem” udało się znaleźć dawców szpiku dla chorej na białaczkę mieszkanki naszego powiatu.

foto: Fundacja Medicover