Przewodnicząca Rady Powiatu i Zarząd Powiatu w Wadowicach solidarni z Ukrainą

24 lutego 2022 roku przejdzie do historii jako dzień zburzenia pokoju kształtowanego w Europie od wielu lat. Inwazja wojskowa Rosji na Ukrainę niesie za sobą śmierć, strach i zniszczenia. Dziś świat nie może milczeć. Ukraińcy – jak każdy naród – mają prawo do samostanowienia o losie swojej Ojczyzny, wyboru drogi rozwoju, a także sojuszy zawieranych przez ich kraj.
Jako samorząd tak blisko związany ze świętym Janem Pawłem II, powtarzamy Jego słowa: „To pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości” . Potępiamy wojnę i „pychę gwałtowników”.
W obliczu cierpienia, jakie niesie za sobą rosyjska agresja, wyrażamy pełną solidarność z mieszkańcami Ukrainy. Zapewniamy o naszej gotowości do udzielenia wsparcia w tych trudnych dla narodu ukraińskiego chwilach.

Przewodnicząca Rady Powiatu w Wadowicach Zofia Kaczyńska
Starosta Wadowicki Eugeniusz Kurdas wraz z członkami Zarządu Powiatu