Prezydentowa Kaczorowska z wizytą w Wadowicach

W dniu 11 kwietnia 2012 r. Wadowice odwiedziła wraz z córką Jagodą Karolina Kaczorowska żona  ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Panie odebrały tytuł Honorowego Obywatela Wadowic przyznany pośmiertnie Prezydentowi Kaczorowskiemu oraz wzięły udział w uroczystościach poświęconych polskim oficerom pomordowanym w Katyniu i pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. W obchodach wzięli udział także przedstawiciele władz powiatowych ze Starostą Jackiem Jończykiem na czele.
Uroczystości rozpoczęła msza święta w wadowickiej Bazylice koncelebrowana przez ks. Infułata Jakuba Gila. Homilię wygłosił Proboszcz Parafii Ofiarowania NMP Stanisław Jaśkowiec. W swoim kazaniu  podkreślił on iż pomimo, że ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego wywodziły się z rożnych środowisk i wyznawały różne wartości to ich cel był wspólny i dlatego należy nam iść za ich przykładem i pogłębiać i kultywować swój patriotyzm. Zaznaczył, że demokracja, której ciągle się uczymy opiera się na sporze z którego wyrastają pozytywne wartości, jednak nie można w dyskusji deptać ludzkiej godności.
Po mszy świętej zaproszeni goście w asyście pocztów sztandarowych i przy akompaniamencie orkiestry OSP Chocznia udali się pod pomnik poświęcony Polakom pomordowanym w Związku Radzieckim, gdzie złożono wieńce oraz odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, jego Małżonce i Prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiego oraz 93 ofiarom katastrofy samolotu pod Smoleńskiem.
Następnie w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wadowicach Pani Karolina Kaczorowska odebrała z rąk Burmistrz Wadowic Ewy Filipiak i Przewodniczącego Rady Miasta Zdzisława Szczura tytuł Honorowego Obywatela Wadowic, który został przyznany dwa lata temu jej małżonkowi. W trakcie spotkania przypomniano wizyty pary prezydenckiej w Wadowicach, a rodziny mieszkańców Wadowic pomordowanych w Katyniu odebrały z rąk Pani Prezydentowej pamiątkowe książki.