Ponad 4 miliony złotych dla Powiatu Wadowickiego z Rządowego Funduszu Polski Ład! Będą nowe chodniki i most.

Ponad 4 miliony złotych dla Powiatu Wadowickiego z Rządowego Funduszu Polski Ład! Będą nowe chodniki i most.

Wczoraj (20 września br.) Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita przekazał samorządowcom powiatowym i gminnym z powiatów: wadowickiego, oświęcimskiego, chrzanowskiego, myślenickiego i suskiego czeki potwierdzające otrzymanie dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach szóstej edycji – PGR. W imieniu naszego samorządu promesę odebrała wicestarosta Beata Smolec.

W uroczystości, zorganizowanej w Gminnym Centrum Kultury w Polance Wielkiej uczestniczyli również posłowie: Filip Kaczyński, Krzysztof Kozik i Dorota Niedziela. Łącznie do samorządów z terenu naszego powiatu (gminy: Andrychów, Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Spytkowice, Tomice, Wadowice i Wieprz oraz Powiat Wadowicki) trafi prawie 23,8 milionów złotych. Powiat Wadowicki otrzyma dokładnie 4 062 798,73 zł na dwie inwestycje: przebudowę dróg powiatowych poprzez budowę chodników dla pieszych w miejscowościach Frydrychowice, Gierałtowice i Wieprz (prawie 1,52 mln zł) oraz nieco ponad 2,5 mln zł na remont mostu na kanale rzeki Wisły w Brzeźnicy w ciągu drogi powiatowej nr 1775K Brzeźnica – Liszki.

– Bardzo nas ucieszyła informacja o pozytywnym rozpatrzeniu wniosków Powiatu Wadowickiego – mówi wicestarosta Beata Smolec – Dzięki nowym chodnikom mieszkańcy będą mogli bezpiecznie poruszać się po swoich miejscowościach. Remont mostu w Brzeźnicy umożliwi jego bezpieczną eksploatację na wiele lat i również zwiększy bezpieczeństwo ruchu.

Więcej informacji można przeczytać na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego: https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=15380