Pomagają, otaczają opieką, kochają… Dziś święto rodziców zastępczych

30 maja z okazji dnia rodzicielstwa zastępczego starosta wadowicki i wicestarosta przekazali życzenia na ręce dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Dziś, 30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji starosta Eugeniusz Kurdas i wicestarosta Beata Smolec złożyli na ręce dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach Barbary Pindel-Polaszek życzenia i serdecznie podziękowania dla wszystkich tych, którzy wspierają ideę opieki zastępczej. Dzięki ciężkiej pracy rodzin zastępczych, dzieci pozbawione naturalnej opieki biologicznych rodziców mają szansę na normalne dzieciństwo i lepszy start w przyszłość.

Dzisiejszy dzień to święto miłości przekazywanej najbardziej potrzebującym. Przyjmując do swych rodzin najmłodszych, którym zabrakło rodzinnego ciepła, rodziny zastępcze podejmują szczególne wyzwanie. Wymaga ono ogromu poświęcenia, cierpliwości i empatii, ale także ciężkiej pracy, uporu i odwagi.

Dziękujemy Rodzinom Zastępczym zawodowym, niezawodowym i spokrewnionym za Waszą ciężką i wspaniałą pracę – mówi wicestarosta Beata Smolec. – Podziękowania kierujemy również do osób tworzących Pogotowie Rodzinne i Rodzinne Domy Dziecka. Dzięki Państwu wiele dzieci przebywa w domach pełnych miłości, zrozumienia i akceptacji. Pomagacie im przezwyciężać życiowe kryzysy i przetrwać trudny czas. Ofiarujecie to, czego z różnych względów nie mogą dać im rodzice naturalni. Troszcząc się o swoich wychowanków przeżywają Państwo razem z nimi chwile radości i smutku. Każdy miły gest buduje w dzieciach pewność siebie. Każde dobre słowo pomaga młodym ludziom stać się mądrym i życzliwym człowiekiem – akcentuje B. Smolec.

Z kolei B. Pindel-Polaszek podkreśla, że rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji, jakiej może podjąć się człowiek. – Dziecko, które nie może przebywać z rodzicami naturalnymi, jest w bardzo trudnej sytuacji. Trzeba zrobić wszystko, aby stworzyć dla niego drugi dom i opieka zastępcza jest jednym z najlepszych rozwiązań tej skomplikowanej sytuacji.