Odszedł Radny Powiatowy Zbigniew Mieszczak

Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli.
Jan Paweł II

Z ogromnym żalem przyjęliśmy informację o śmierci Zbigniewa Mieszczaka – Radnego Rady Powiatu w Wadowicach, społecznika, wieloletniego działacza samorządowego.
Zbigniew Mieszczak urodził się 1 września 1954 r. w Targanicach. Mieszkał w Sułkowicach, w życiu zawodowym był górnikiem, a później zajmował się handlem oraz rzemiosłem. Od początku aktywnie zaangażował się w tworzenie samorządu powiatowego. Przez cztery kadencje był radnym Rady Powiatu w Wadowicach. W latach 2002 – 2006 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, a w latach 2006 – 2010 był Przewodniczącym Rady Powiatu. Pomimo ciężkiej choroby do ostatnich dni aktywnie pracował na rzecz społeczności lokalnej.
Odszedł od nas Człowiek pracowity, zaangażowany, skromny, potrafiący dzielić się dobrem z potrzebującymi. Posiadał umiejętność współpracy z osobami z różnych środowisk, o różnych przekonaniach. Konsekwentnie dążył do realizacji zamierzonych celów, ale był też otwarty na dialog i kompromis.
Wraz z odejściem Zbigniewa Mieszczaka Powiat Wadowicki stracił wartościowego orędownika idei samorządności.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy wyrazy współczucia.