Od dwóch dekad dają szansę

XX-lecie powstania oraz Dzień Dziecka świętowało 2 czerwca br. Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach. Obchody jubileuszu miały miejsce w Ośrodku Wypoczynkowym Karpik w Graboszycach. W spotkaniu wzięli udział podopieczni Stowarzyszenia, ich rodziny i zaproszeni goście. Powiat Wadowicki reprezentowali starosta Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec oraz dyrektor PCPR – Barbara Pindel-Polaszek.

Prezes Stowarzyszenia – Bogumiła Jończyk z wykorzystaniem multimedialnej prezentacji przybliżyła historię działalności stowarzyszenia, podczas której wielu obecnym nie udało się ukryć wzruszenia. Prezes podziękowała sympatykom i przyjaciołom „Dać Szansę” za wieloletnią współpracę przy realizacji zadań Stowarzyszenia. Podczas obchodów nie zabrakło również gromkiego „Sto lat” oraz urodzinowego tortu.

W okolicznościowym liście przekazanym przez starostów na ręce P. Bogumiły Jończyk samorząd powiatowy podziękował władzom stowarzyszenia za stworzenie w Wadowicach niezwykłego miejsca, w którym niepełnosprawne dzieci mają możliwość korzystania z fachowej, kompleksowej rehabilitacji zdrowotnej i społecznej, mogą przełamać własne ograniczenia, rozwijać pasje oraz realizować marzenia. Przekazano również życzenia wielu sił do realizacji kolejnych planów, a także wszelkiej pomyślności.

Przez całe popołudnie oprócz oferowanych przez Ośrodek Karpik obiektów do zabaw (dmuchańce, kulki, place zabaw) można było oglądać wystawę obrazów wykonanych z puzzli oraz prace podopiecznych Stowarzyszenia. Uroczystość umilił festiwal piosenki i liczne atrakcje dla dzieci (malowanie twarzy, wodne tatuaże, bańki mydlane).

Foto: Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę”.