Obradowała nowa Rada Muzeum Papieskiego

Wybór przewodniczącego a także przyjęcie regulaminu organizacyjnego i sprawozdania finansowego były głównymi tematami posiedzenia inaugurującego nową kadencję Rady Muzeum działającej przy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Spotkanie odbyło się w środę (18.11.) i miało formę videokonferencji. Reprezentantem naszego powiatu w Radzie jest starosta Eugeniusz Kurdas.

Przewodniczącym Rady został Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Rada wybrała również jedenastego członka, którym została Małgorzata Targosz – Storch. Podczas spotkania głosowano nad przyjęciem nowego regulaminu organizacyjnego, który uwzględnia m.in. możliwość prowadzenia obrad w formie wirtualnej, a także nad sprawozdaniem finansowym za miniony rok.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jest instytucją kultury wyodrębnioną pod względem prawnym i ekonomiczno – finansowym. W obecnej formie zostało utworzone na mocy aktu założycielskiego z 12 kwietnia 2010 roku, podpisanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwo Małopolskie, Archidiecezję Krakowską i Gminę Wadowice. Rada sprawuje nadzór nad wypełnianiem przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jego powinności wobec zbiorów i społeczeństwa. Rada opiniuje także plan pracy Muzeum na każdy rok kalendarzowy.