Nowy wóz bojowy dla OSP w Ryczowie

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryczowie mają powody do radości. W ubiegły weekend otrzymali nowy samochód bojowy.
W dniu 28 lipca 2012 r. nowy wóz pożarniczy został uroczyście poświęcony i przekazany jednostce OSP w Ryczowie. To ważne dla strażaków ochotników oraz całej lokalnej społeczności wydarzenie rozpoczęła msza święta, którą celebrował ks. proboszcz Adam Ogiegło. Przed remizą OSP odbył się uroczysty apel, w trakcie którego nastąpiło poświęcenie i przekazanie samochodu. W uroczystości udział wzięli m.in.: Wicewojewoda Andrzej Harężlak, Starosta Wadowicki Jacek Jończyk, Przewodniczący Rady Powiatu w Wadowicach Józef Łasak oraz Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian. W swoim wystąpieniu Starosta gratulował nabycia nowego samochodu i przekazał strażakom ochotnikom podziękowania za ich służbę oraz życzenia pomyślności w życiu osobistym od Samorządu Powiatowego.